23 Νοε 2014

ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΕΜΑΤΙ

Άλλη μια ήττα στην έδρα του γνώρισε σήμερα το Δεμάτι, αυτή την φορά από το Μεταξοχώρι.
Το σημερινό αρνητικό αποτέλεσμα προσθέτει άλλη μια ήττα για φέτος στο γήπεδο του, παράλληλα μέχρι σήμερα οι τρείς νίκες που έχει πετύχει είναι μόνο εκτός έδρας.

Στο 18' ο Νίκος Καρακωνσταντάκης έδωσε το προβάδισμα στο Δεμάτι με σουτ, όμως στο 29' ο Μανιώρος έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο όμως στην επανάληψη το Μεταξοχώρι πήρε σημαντική νίκη καθώς στο 62′ ο Καρτσώνης έκανε το 1-2, στο 78′ ο Μανουσάκης το 1-3, και στο 89' ο Καρτσώνης και πάλι έκανε το 1-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Δεμάτι: (Τίμος Σταματάκης) 1. Συντιχάκης, 2. Φτυλάκης Τ., 3. Γουρνιεζάκης (87′ Καρακωνσταντάκης Δ.), 4. Γκικόκας, 5. Κολαρετάκης, 6. Κυριακάκης (66′ Συλιγνάκης), 7. Παπαδάκης (87′ Καλοτίνης), 8. Βαρδαούλης, 9. Ξυδάκης, 10. Τζιράκης, 11. Καρακωνσταντάκης Ν.